- Komerční sdělení -peníze

Jak vybírat a nakupovat dětskou kosmetiku

Dětská kosmetika je celosvětově obří byznys. Všichni rodiče chtějí pro své děťátko jenom to nejlepší. Ať už to jsou nejlépe absorbující jednorázové plenky, či nejbezpečnější autosedačka.

Dětská kosmetika je většinou velice pečlivě před uvedením na trh testovaná, aby neobsahovala zdraví škodlivé látky. Pokožka dětí je velmi citlivá, a tak nová kosmetika na trhu musí prokázat, že nezpůsobuje vyrážky, ani přehnané množství parfemace.

více v článku...

Značkové zboží neznamená nejkvalitnější

Na novopečené rodiče působí prodejci potřeb pro děti pomocí psychologických triků. Někdy si reklamy protiřečí. Jeden výrobce tvrdí, že nejzdravější jsou látkové pleny, jiný, že jejich jednorázové plenky s medvídkem jsou ještě lepší. Dávejte si však pozor, známé značky z reklamy nejsou automaticky zárukou toho, že výrobce při výrobě nepoužívá zbytečné chemikálie, jako jsou například bělidla. Výrobci mají často podplacené i reference, takže si raději čtěte složení produktů a vygooglete si, jak moc škodlivé jsou jednotlivé složky. Nevíte-li si rady, poraďte se s rodiči malých dětí v okolí.

Máte-li děťátko s extrémně citlivou pokožkou, či dokonce trpí-li ekzémem, raději kupujte dětskou kosmetiku v lékárně, tam budete mít jistotu, že díky kosmetice nebude mít vaše miminko vyrážku.

Nepoužívejte na citlivou dětskou kosmetiku přípravky pro dospělé, ty obsahují mnohem více chemikálií a některé z nich mohou vašemu děťátku ublížit.

Pozor na výprodeje

Dávejte si také pozor na podezřele levné zboží pro děti ve výprodejích a zkontrolujte datum expirace. Většinou jsou ve slevě, protože brzo skončí jejich trvanlivost. U běžných prostředků, které brzo spotřebujete, jako jsou přebalovací podložky, plenky, mycí gel, či pleťové mléko to až tolik nevadí, ale pozor na prostředky na opalování. Je velmi těžké technologicky vyrobit přípravek na opalování s UV filtrem, čím déle je totiž takový produkt na regálu v obchodě, tím méně vaše dítě ochrání. Z ochranného filtru sto tak po dvou letech v obchodě na přímém světle může také být i sotva dvacítka.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat