- Komerční sdělení -peníze

Dům jako přímořská vila na českém venkově! Co ukrývá tato inteligentní dřevostavba?

Okna až po zem, dřevo, krásný bazén, posezení venku pod střechou a „smart“ řešení v interiéru. Takto znělo zadání, jehož výsledek pyšně stojí v české obci Dobruška. Pokud jsou pro vás důležité komfort a výhody moderních technologií, tento super dům se vám bude jistě líbit.

Dřevostavby nemusí vypadat jako klasické chalupy. Pokud tomu nevěříte, tento dům vás překvapí. Investoři si vyhlédli větší pozemek na místě, které znali a které jim charakterem vyhovovalo. Parcelu velkou 2500 metrů čtverečních rozdělili na dvě – na jedné stavěli dům investoři, na druhé rodiče jednoho z nich.

Moderní jednopodlažní bílý rodinný dům s kovovým plotem
Střecha před vchodem a garáží má velký přesah, díky tomu lze pohodlně parkovat se dvěma auty. Zdroj: Tomáš Mach

Začínali se stejným architektem, mladší generace se ale nakonec rozhodla jinak. Dnes bývají v domě s neuvěřitelnou atmosférou, kterou realizovalo studio 3AE.

Přečtěte si také
Rodinný dům se zelenou střechou, s moderním světlým interiérem a výhledem na hrad
Pedantně provedená stavba na klíč
Konstrukce členitého jednopodlažního domu je z masivních CLT panelů. Toto řešení vyhrálo nad klasickým zděním z více
důvodů – kromě rychlosti realizace především zejména kvůli preciznosti prací a detailnosti zpracování návrhu. Dodavatelská firma připravila dům „na klíč“, takže včetně podlah bez krytin, komplet elektroinstalace, smart elektroinstalace LOXONE, všech rozvodů vody, kanalizace a klimatizace. Stačilo dořešit interiér a zahradu.

Obývací pokoj s kuchyní a jídelnou v hnědo šedé a béžové
Zajímavým řešením, které opticky zvětšuje a provzdušňuje prostor interiéru, jsou dvoje celoskleněné dveře. Zdroj: Tomáš Mach

Dům ovládají moderní technologie
Vytápění vily funguje topnými kabely ovládanými inteligentním systémem. Větrání s rekuperací je autonomní systém, autonomní (nenapojená na inteligentní systém domu) je také klimatizace, kterou domácí používají jen sporadicky.

Zelená stěna v obýváku
V obýváku je zelená stěna. Zdroj: Tomáš Mach

Vysoký strop v denní zóně má až tři metry
Investoři si dnes pochvalují, že se nechali přesvědčit architektem o několika změnách. Původně se jejich představy o interiéru totiž lišily. Oceňují zejména výšku stropu tři metry v hlavním obytném prostoru, díky které místnost působí mimořádně vzdušně. Výrazným prvkem hlavního obytného prostoru je živý obraz z mechu, velký 2,5×1,5 metru.

Přečtěte si také
Velký rodinný dům, který se nekamarátil ani s vlastní zahradou, prošel zásadní rekonstrukcí
Bazén je vidět už z chodby
Jelikož majitel domu je výrobce bazénů, nemohl chybět ani moderní bazén, navíc jej mělo být perfektně vidět iz interiéru. Toto přání vyřešily velké prosklené plochy z chodby a obývacího pokoje směrem k bazénu.
V létě se na velké terase u bazénu, případně v altánku u zahradního domku odehrávají také návštěvy. Zajímavým řešením, které opticky zvětšuje a provzdušňuje prostor interiéru, jsou dvoje celoskleněné
dveře – ze zádveří do chodby a z chodby do obývacího pokoje. Výška dveří
je 220 centimetrů.

Velký dlouhý bazén se zahradním domkem před rodinným domem
Zahradní domek s altánkem je určen k relaxaci. Zdroj: Tomáš Mach

Největší soukromí v manželské zóně
Prostor na spaní (noční část domu) je oddělen od společenské zóny. Nejvíce soukromí má „manželská“ část – šatna, ložnice a koupelna. Šatna zároveň odděluje soukromý prostor od ostatních. U koupelny se nachází také sauna.

Moderní jednopodlažní rodinný dům s velkým prosklením s výhledem na bazén
Dřevostavba může vypadat i takto. Jako moderní rodinný dům. Zdroj: Tomáš Mach

Vyhřívaná stezka? Proč ne!
O speciality není nouze ani venku u domu. Střecha před vchodem a garáží má velký přesah, díky tomu lze pohodlně parkovat se dvěma auty. Co je však ještě zajímavější, je vyhřívaný
stezka v této oblasti a částečně vyhřívaný prostor od brány ke krytému stání. Vysoký komfort výsledné stavby je nezpochybnitelný – ať jste na terase, v bazénu nebo v interiéru.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat