- Komerční sdělení -peníze

Jak chovat plazy

Největším plazem je krokodýl. Toho lze chovat, ale musíte k tomu mít vhodné podmínky. Na chov krokodýlů nestačí jen terárium, je potřeba zajistit také přístup k bazénku s vodou. 

Existují menší druhy krokodýlů, které se dají chovat i v zoologických zahradách nebo soukromých chovech.

Domů si můžete pořídit třeba agamu nebo chameleona. K jejich chovu potřebujete terárium. Na jeho dně by měly být hobliny nebo jiná výstelka.

Lignocel, štěpky, písek či rašelina. Do terária umístěte dřevo a různé prolézačky, tak, aby se váš plaz cítil v příjemném prostředí, které mu připomíná domov.

Plazi se rádi vyhřívají na slunci, proto by měli mít zdroj tepla. Postačí terarijní lampa, která zajistí kvalitní prohřátí těla. Využijte i topný kámen nebo podložku. Nemělo by chybět krmivo, voda a živé rostliny, které budou vytvářet pocit, jako při pobytu v přírodě.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom jak nám ovlivňují život čísla a to v numerologii nebo čím vším se zabývá astronomie či co to je karma.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat