- Komerční sdělení -peníze

S virtuálním sídlem společnost nemusí mít svou vlastní kancelář

Žijeme v době, kdy je zakládání společností na denním pořádku. Popularitu si tak získala tzv. virtuální sídla. Tedy adresy, které majitelé firem při jejich zakládání používají za účelem zápisu do obchodního rejstříku.

Využitím virtuálních sídel firmy neporušujete žádný zákon

Virtuální sídlo je řešením v případě, že zakládáte společnost, ale nedisponujete skutečným, reálným prostorem. V takovou chvíli lze podle občanského zákoníku i podle živnostenského zákona legálně využít adresu virtuálního sídla.

Občanský zákoník však upravuje situaci možné návštěvy skutečného sídla. Podnikatel je povinen, například kvůli daňovým kontrolám, na žádost uvést i adresu místa, kde k podnikatelské činnosti skutečně dochází. Zároveň je podnikatel povinen pravidelně přijímat zaslanou korespondenci. K tomu je zpravidla možné využít i služeb společností poskytujících virtuální adresu. Ty za vás za poplatek zásilky přijmou a následně pošlou na vámi stanovenou adresu.

Povinnost označení budovy i souhlas o užívání sídla

Jak již bylo zmíněno, využití virtuální kanceláře je naprosto legální. Je ale potřeba ohlídat si určité záležitosti. V opačném případě by totiž podnikatel, jakožto zakladatel firmy, mohl dostat pokutu až ve výši několika set tisíc korun.

Při založení firmy automaticky plyne povinnost zřetelného označení objektu, kde má společnost sídlo. Na stanovené adrese tak musí být firma fyzicky a viditelně označena. A to identifikačním číslem osoby a také názvem firmy.

Zároveň by měl majitel firmy neustále disponovat takzvaným souhlasem vlastníka nemovitosti s užíváním sídla na stanovené adrese. Některé z úřadů o tento dokument mohou kdykoliv zažádat.

O poskytovateli virtuálního sídla byste měli alespoň něco málo vědět

Virtuální sídlo si osoba zakládající společnost pronajímá za určitý roční, nebo naopak měsíční poplatek. Zpravidla nedochází ke skutečnému, fyzickému využití adresy. Naopak se jedná pouze o využití adresy po formální stránce.

V dnešní době existuje nespočet společností, které svou práci řeší na dálku z domova, nebo třeba ze zahraničí. Právě tyto společnosti hojně využívají služeb virtuálního sídla.

Jenom v našem hlavním městě najdete nespočet nabídek na zřízení virtuálního sídla v Praze. Podle doplňkových služeb, jakými může být například odesílání přijaté pošty na jinou adresu, využití zasedacích i dalších místností na dané adres či například zřízení dosílky v rámci České republiky, se roční nájemné virtuálního sídla pohybuje okolo 10 000 Kč za rok.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat